شانس پرونده اینترنت کلاهبرداری پلیس فتا

شانس: پرونده اینترنت کلاهبرداری پلیس فتا فضای سایبر سایت سرقت اطلاعات

گت بلاگز اقتصادی شدت یافتن کمبود کاردان‌ها در حوزه ساخت و ساز ، جایگاه کاردان‌ها در کشور به خوبی آشنا شده است نیست

مدیر کل دفتر سازمان‌های مهندسی تشکل‌ها حرفه‌ای از آشنا نشدن جایگاه کاردان‌ها در حوزه ساخت و ساز خبر داد و گفت: هرساله تعداد کاردان‌ها نسبت به کارشناسی در حو

شدت یافتن کمبود کاردان‌ها در حوزه ساخت و ساز ، جایگاه کاردان‌ها در کشور به خوبی آشنا شده است نیست

منوچهر شیبانی مدیر کل دفتر شرکت های مهندسی تشکل ها حرفه ای در گفتگو با خبرنگار حوزه راه و شهرسازیگروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوانبا اشاره به اینکه نظام کاردانی پرسشها خاص خودش را دارد، گفت: شیوه قرار دادن کارشناسی ناپیوسته در حوزه مهندسی به نظر بنده روش نامناسبی است و همین عنوان باعث ایجاد بحران در این بخش شده است هست.
وی توضیح داد: در حال حاضر تعداد کاردان ها بسیار کم تر از مهندسان است به طور مثال اگر ۴۰۰ هزار مهندس در کشور داشته باشیم، تنها ۵۰ هزار کاردان داریم در صورتی که باید این تعداد معکوس باشد و در کنار هر مهندس باید حداقل ۲ کاردان و در بعضی از موارد ۵ کاردان حضور داشته باشد.
وی تصریح کرد: جایگاه کاردان ها در کشور به خوبی آشنا شده است نیست و در بعضی موارد مهندسان و تشکل های مهندسی تصور می کنند کاردان ها رقیب آن ها هستند و باید این عنوان ساختن فرهنگ شود.
شیبانی اظهار داشت: در حال حاضر جایگاه کاردان ها در تمامی شیوه نامه ها از جمله اجرای ساختمان ها، گودبرداری ها و بحث های نگهداری ساختمان مشخص شده است هست.
مدیرکل دفتر شرکت های مهندسی تشکل ها حرفه ای یادآور شد: در بعضی از استان ها از جمله فارس، مازنداران، ایلام و قزوین کاردان ها جایگاه خاص ای دارند و باید نظام کاردانی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران جلسات مختلفی جهت کسب تجربیات و آشنا شدن بهتر جایگاه کاردان در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار کنند.
وی در آخر تاکید کرد: در حال حاضر نظام کاردانی شورای مرکزی فعال و خوبی دارد و باید با تامل بهتر ادارات کل راه و شهرسازی و نظام مهندسی بتواند جایگاه کاردان ها که بسیار از لحاظ مهارتی نیرومند هستند تثبیت کند.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: مهندس | مهندسی | ساختمان | سازمان کاردانی | نظام مهندسی | کاردان ها | ساخت وساز |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog